Na czym polega przedłużanie rzęs

Zabieg przedłużenia i zagęszczenia rzęs jest całkowicie bezbolesny. Efekt jaki chcemy osiągnąć jest dobierany indywidualnie do każdej klientki po uprzedniej konsultacji. Przed zabiegiem warto pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

* Rzęsy do zabiegu muszą być czyste, oznacza to, że wcześniej musi być usunięty makijaż, cienie, itd.

Dzięki temu efekt aplikacji na pewno utrzyma się dłużej.

* Jeśli nosisz soczewki to podczas zabiegu muszą być one zdjęte. W związku z tym zawsze warto mieć ze sobą pudełeczko do soczewek.

* Tuż przed wizytą unikamy picia kawy (zwłaszcza w nadmiernej ilości) oraz napojów energetycznych, ponieważ mogą one znacznie pobudzać organizm i tym samym powodować drganie powieki.

* Przed zabiegiem dokładnie myjemy twarz, zwłaszcza okolice oczu za pomocą środków odtłuszczających, np. mydła czy żelu do twarzy.

* Przedłużonych rzęs nie należy tuszować, zwłaszcza tuszem wodoodpornym.

Zabieg polega na doklejaniu do rzęs naturalnych rzęs z włókna syntetycznego bądź włosia naturalnego, tzw. norki syberyjskiej. Skręt, grubość i długość dobieramy do preferencji klientek oraz kondycji rzęs naturalnych. Prawidłowo dobrane rzęsy oraz profesjonalnie wykonana stylizacja nie wpływa na stan rzęs naturalnych, nie spowalnia ani nie przyśpiesza wypadania. Ogromny wybór produktów, różnorodność długości i grubości pozwala na wydobycie naturalnego piękna i uroku każdego oka.

Warto pamiętać, że trwałość efektu zależy zarówno od sposobu pielęgnacji rzęs jak i od cyklu życia rzęs naturalnych. Cykl życia każdej rzęsy wynosi około 60-90 dni, po czym następuje ich wymiana na nowe. W ciągu jednego dnia dopuszczalna jest utrata do około pięciu rzęs. Rzęsy można przedłużać nawet kilka lat po rząd pod warunkiem prawidłowo wykonanej i dobranej aplikacji.